Scoro Augusti uuendus

Scoro uuendus: Mitme projekti graafik ja palju muud

dark logo

Samal ajal, kui sina tunned end projektikangelase rollis aina mugavamalt, loome meie juurde tööriistu, mis sinu supervõimetel särada lasevad. Igapäevaselt projekte juhtides ja tükk tüki haaval suuremat pilti (loe: projekti) kokku pannes tuleb vahel astuda samm tagasi, et märgata tõeliselt olulisi detaile.

 

Mitme projekti graafik

Ehkki iga projekt koos oma detailidega on oluline, tuleb aeg-ajalt kasuks vaadata kogu tervikut, et erinevate projektidega seotud töid ja tegevusi veelgi paremini planeerida. Projektide graafik annab sulle põhjaliku ülevaate korraga mitmest aktiivsest või tuleviku projektist ühesainsas kompaktses vaates. Nii on realistlike tähtaegade seadmine ja ülesannete planeerimine, teisalt ka töötajate ülekoormamise ning tööde kuhjumise vältimine, hõlpsam.

 

Projektide graafik

 

Filtrite abil saad graafikus välja kuvada näiteks kõik ühe konkreetse kliendiga seotud projektid või hoida silma peal hetkel töös olevatel aktiivsetel projektidel ning veenduda, et tööd saavad tähtajaks valmis. Kuva graafikus välja ka iga projekti all olevad etapid ja eesmärgid – kursoriga etapile liikudes näed, milliseid tegevusi etapp sisaldab, kui palju on tehtud ja mis vajab veel tegemist. Kogu oluline teave ühes graafikus!

Projektide graafik on saadaval lisavõimalusena. Mine Seaded > Administreerimine > Pakett, lisad ja arveldamine ning aktiveeri võimalus oma keskkonnas.

Pane tähele! Mobiilivaates saab Projektide graafikut kasutada siis, kui hoiad telefoni laiupidi.

 

Detailne finantsaruanne: Kasumiaruanded

Koosta mitmeid detailseid finantsaruandeid vastavalt oma ettevõtte vajadustele valides aruande sisendiks kasumi või kasumi peale tööjõukulu (juhul, kui kasutad oma keskkonnas tööjõukulu kalkuleerimise võimalust) ning vaata, kas teatud projekti või kliendiga seotud tööd on sinu ettevõttele kasumlikud. Vajadusel saad hõlpsalt aruanded välja eksportida.

Kasum = Tulu – kulu
Kasum peale tööjõukulu = Tulu – kulu – tööjõukulu

Pane tähele! Kasumiaruanded on saadaval koos Müügikatte võimalusega. Kasumiaruannete nägemiseks peab kasutajal olema ligipääs kõigile vajalikele finantsdokumentidele, projektidele, kontaktidele jms. Lisaks on Scoros nüüdsest ka eraldi ligipääsuõigus “Müügikatte ja juurdehindluse vaatamine”.

 

Kontaktide lisaväljade massmuutmine

Lisaväljade abil saad oma Scoro keskkonnas kontaktidele lisada mistahes sinu ettevõtte jaoks vajalikku lisateavet. Nüüdsest saad kontaktide nimekirjas lisada või muuta korraga mitme kontakti lisainformatsiooni. Märgi nimekirjas kontaktid linnukesega ja tee lisaväljade seast soovitud valikud – nii lihtne see ongi!

Toetatud lisaväljade tüübid: seos, rippmenüü, linnukesega tekstikast, kuupäev ning kuupäev ja kellaaeg.

 

Veel uuendusi…

 

Uuenenud Scoro mobiilivaade

Lähikuudel plaanime uuendada ja parendada nii Scoro mobiilivaadet kui ka äppi. Esimesed mobiilivaate muudatused tegimegi Scoro augusti versioonis, sh parendasime nii mobiilivaate käitumisloogikat kui ka kasutusmugavust. Lisaks paljudele nö nähtamatutele uuendustele parandasime näiteks olulisemate linkide ja nuppude nähtavust ning paigutust. Aga see on kõigest algus!

 

Projektide sortimise ja filtreerimise täiendused

  • Grupeerides oma projektide nimekirja klientide, staatuste või projektijuhtide järgi ning vaatades nimekirja kokkuvõtet, saab nüüd nimekirja veel omakorda erinevate tulpade järgi sortida. Selleks kliki tulba pealkirjal. Lisaks olemasolevatele sortimisvõimalustele saab nüüd nimekirja sortida ka projektide arvu, tulude, kulude, tööjõukulu, projekti kasumi, planeeritud aja, kokku tehtud ja kokku teha alusel.
  • Nüüdsest saab lõpetatud projekte filtreerida ka projekti lõpukuupäeva alusel.

 

Isiklikud tegevused Tööajatabelis

Nüüdsest saab tööajatabelis välja kuvada ka isiklikud tegevused. Tänu sellele tekib põhjalik ülevaade kogu sinu päeva või nädala ajakasutusest. Kliki nupu Näita ja vali võimalus Näita isiklikke tegevusi. Kuna isiklikud tegevused on Scoros tõepoolest isiklikud, toimib see võimalus vaid iseenda tööajatabelit vaadates ning tiimikaaslaste tabelite puhul on see võimalus peidetud.

 

Projektide lisaväljad WIP-aruandes

Projektide lisaväljasid saab nüüd vaadata ja kasutada ka WIP-aruandes, et filtreerida projekte sinu keskkonda lisatud erineva lisateabe alusel. Täpselt nii nagu seda on seni saanud teha projektide nimekirjas. Lisaväljad on näha ka vaate kohandamise võimaluste (Näita nupu) all, nii-et saad need hõlpsalt aruandesse ka andmetulpadena lisada.

 

Alamkategooriad siseveebis

Nagu nimigi ütleb, saab nüüdsest siseveebi kategooriate alla lisada veel omakorda alamkategooriad. Tänu sellele on võimalik sarnased teemad üksteise alla grupeerida – nii on kõik vajalik alati loogiliselt paigutatud ja kergesti leitav.

 

Postiindeksi filter on kontaktide nimekirjas

Igal kontaktikaardil on võimalik kontaktile lisada postiindeks. Seni ei olnud aga võimalik kliente postiindeksi järgi välja filtreerida. Nüüdsest on kontaktide nimekirjas postiindeksi filter ning tänu sellele sarnaste kontaktide ülesleidmine veelgi lihtsam!

 

Pakkumisest projekti loomisel pakkumise staatus “Kinnitatud”

Pakkumisest projekti loomisel märgiti seni algne pakkumine staatusesse “Lõpetatud”. See käitumine ei olnud aga päris loogiline, sest enamasti selles faasis tegelik töö alles algab. Nüüdsest märgitakse samas olukorras algne pakkumine kinnitatuks, st klient on pakkumisega nõustunud ja projekti töödega võib pihta hakata.

 

Kontakti otsimine e-posti aadressi järgi

Kontaktide lisamise väli erinevates vaadetes võimaldab nüüd õige kontakti leidmiseks kasutada ka e-posti aadressi. Näiteks uut kalendrisündmust kliendiga seostades leiad mitme sarnase nimega kontakti seast õige kliendi lihtsalt kliendi e-posti aadressi sisse trükkides. Sama võimalus töötab ka näiteks kliendi lisamisel dokumendile või projektile.

 

Kontaktide tunnuste filter müügi- ja ostudokumentide nimekirjades

Tunnuste abil on võimalik kontakte erinevat moodi grupeerida ja segmenteerida. Näiteks, lisa firmadele nende tegevusvaldkonnad või grupeeri kliendid nende ettevõtte suuruse järgi. Nüüdsest saab Scoro erinevates nimekirja vaadetes filtreerida kontakte nende tunnuste alusel.

 

Pakkumise aegumise info Müügitorus

Tänu staatustele on võimalik Scoros eristada eri müügietappides olevaid pakkumisi ning müügitorus kogu oma ettevõtte müügiprotsessist põhjalik ülevaade saada ja hõlpsalt müügitehinguid ühest etapist teise liigutada. Igale staatusele on võimalik määrata aegumine – millise aja jooksul pakkumine ühest müügietapist teise peaks liikuma. Nüüdsest saab Müügitorus välja filtreerida pakkumised nende aegumise alusel. Sama teave on nähtav ka pakkumise detailvaates. Loe veel staatuste kohta.

 

Regioonide täiendus

Täiendasime Regioonide võimalust, et uute regioonide lisamine ja olemasolevate muutmine oleks veelgi hõlpsam. Selle asemel, et uue regiooni lisamisel iga riik rippmenüüst ükshaaval valida, saab nüüd iga regiooni all sobivad riigid linnukesega märkida. Lisaks oleme sinu eest Scorosse lisanud enamlevinud regioonid (nt ANZ, Euroopa, EMEA, DACH, SEA jne).

 

Tootegruppide vaade

Uue tootegrupi lisamisel nii, et selle alla ühtegi toodet ei lisatud, oli tootegrupp toodete nimekirjas peidetud. Parandasime selle probleem ja lõime tootegruppidele täiesti omaette vaate – nii on gruppide haldamine senisest oluliselt lihtsam. Gruppide haldamiseks mine Seaded > Tooted ja teenused ning kliki nupul Tootegrupid.

Pane tähele! Tootegruppide haldamiseks on vajalik õigus “Toodete/teenuste seadete haldamine”. Keskkonnas peab olema aktiveeritud tootegruppide kasutamine, selleks mine Seaded > Tooted ja teenused > Toodete lisad.

 

Arvekäsud: automaatsed reakuupäevad

Arvekäskude loomisel oli seni probleem, millega seoses arvete loomisel dokumentide reakuupäevad ei tekkinud vastavalt loodava müügiarve kuupäevale (kui keskkonnas on kasutusel arve toote/teenuseridade periodiseerimise võimalus), vaid jäid samaks nagu algsel dokumendil. See ebaloogiline käitumine on nüüd parandatud ja edaspidi kalkuleeritakse reakuupäevad loodava dokumendi kuupäevast lähtuvalt. Automaatse kalkulatsiooni kasutamiseks märgi arvekäsu muutmise vaates võimalus “Arvuta reakuupäevad automaatselt”.

 

Zapieri liidestuse parendused
Scoro Zapieri liidestusel on nüüdsest trigger’id ja action’id ka müügidokumentide jaoks. Loo ja muuda emmal-kummal poolel müügiarveid, Zapier sünkroniseerib muudatused mõlemas tarkvaras. Lisaks saad nüüd Zapieri vahendusel Scoros müügiarveid laekunuks märkida. Lisaks uuendasime sellega seoses ka oma API-t.

 

 

Ära muretse, kui sinu Scoro keskkonda ei ole veel uuendatud – augusti uuendus jõuab kõigi klientideni järgmise kolme nädala jooksul.

 

Järgmises Scoro versioonis:

  • Kahesammuline tuvastamine. Muuda oma keskkond veel ühe astme võrra turvalisemaks, et kõik sinu andmed oleksid kindlalt kaitstud.
  • Scoro äpi uuendused. Täiustame Scoro äppi alustades kriitilistest bugidest ja lõpetades kasutusmugavust parendavate täiendustega.

 

Mille kallal töötame:

  • Drag-and-drop funktsioon Projektide graafikus. Muuda hõlpsalt nii projekti etappide pikkust kui ka eesmärkide tähtaega hiirega projekti(de) graafikus progressiriba lühemaks või pikemaks tirides. Seepeale muudetakse automaatselt ka seotud ülesandeid. Vajadusel saad ühe hiireklikiga tehtud muudatused tühistada.
  • Osaline arveldamine. Koosta kliendile mõnede pakutud teenuste või teatud protsendi tehtud töö kohta arve kohe, kui vastav osa tööst on valmis. Ülejäänu eest arvelda siis, kui projekt on lõpule viidud.
  • Mitme firmakonto koondaruanded. Koosta hõlpsalt mitmeid finantsaruandeid, mis koondavad teavet kõikide või valitud firmakontode kohta. Nii on sul korraga ülevaade kõigi oma ettevõtete finantsasjadest.

 

 

Anname endast parima, et Scoro muutuks iga versiooniga aina paremaks, seepärast on tagasiside meile väga väärtuslik. Saada oma mõtted meile aadressil help@scoro.com.

Teised populaarsed postitused