Scoro uuendus: Projekti põhjad ja staatuste kohandamine (ja palju muud)

dark logo

Võimalust oma keskkonda isikupäraseks muuta võib pidada Scoro tuumaks. Just tänu sellele saavad meie kliendid kujundada oma Scoro keskkonna vastavalt oma ettevõtte vajadustele. Lisaks personaalsele lähenemisele peame oluliseks aja kokkuhoidu, kus võimalik. Seda silmas pidades muudame iga uuendusega Scorot tuntavalt kiiremaks, automeerime erinevaid samme ning lisame vorme ja põhjasid. Kõik ikka selleks, et säästa väärtuslikku aega – iga sekund on arvel.

Heidame pilgu värsketele Scoro uuendustele.

 

Projekti põhjad

Mõtled, kuhu su aeg kaob? Tõenäoliselt kulub see igasugu pisidetailidele ja üleliigsetele klikkidele, mille arvelt võiksid potentsiaalselt aega säästa. Nagu öeldud, aja säästmine on meie jaoks oluline ja seepärast on nüüdsest Scoros võimalus luua projektide põhjasid.

Scoro projektid

Selle asemel, et iga kord uus projekt lisada, kui klient pakkumise kinnitab, saad nüüd luua mitmed valmis projekti põhjad vastavalt oma ettevõtte ärimudelile. Lisaks võid põhjana salvestada juba olemasoleva projekti. Lihtsalt märgi linnukesega võimalus “Salvesta projekti põhjana” enne, kui asud projekti ennast salvestama. Nii lihtne see ongi – projekti põhi lisatakse sinu Scoro keskkonda ja saad seda kasutada iga kord, kui hakkad looma mõnd (enda äri jaoks) standardset projekti. Ära raiska aega sellele, et projekti andmeid käsitsi lisada, sest projekti põhi on eeltäidetud.

Projekti põhjad on saadaval Scoro Ultimate paketiga.

Kiire ja ruumikas

Kuigi hiireklikkidele ja andmete sisestamisele kuluvat aega on oluline kokku hoida, siis on ühtlasi tähtis, et aja logimiseks kasutatav tööriist oleks kiire, võimekas ja toimiks probleemideta. Seetõttu oleme muutnud üsna mitmeid Scoro vaateid tuntavalt kiiremaks. Näiteks ülesannete nimekiri, Planeerija, Eelarved, Kontaktid ja kontakti detailvaade on nüüd kuni 10 korda kiiremad.

Suurim visuaalne (ja selgelt märgatav) muudatus on aga see, et Scoro kasutab nüüd sinu ekraaniruumi paremini ära. Tänu sellele mahub olulist infot ekraanile korraga rohkem.

Kohandatavad saatused

Staatuseid kasutatakse kõikjal Scoros selleks, et eristada müügidokumente, ülesandeid, projekte jms ning koostada ülipõhjalikke aruandeid. Paljud staatused on Scoros juba vaikimisi olemas, ent saad neid vajadusel veidi muuta.

Nüüdsest on aga võimalik staatuseid kujundada vastavalt oma maitsele just nii, nagu soovid. Kujundamise all peame silmas seda, et võid staatuseid juurde tekitada, hiirega tirides hõlpsalt nende järjekorda muuta ja vajadusel kustutada need staatused, mida enam ei kasuta. Tänu sellele on andmed kõikjal Scoros sinu jaoks loogiliselt paigutatud, olgu tegemist müügitoru, ülesannete tahvli või mõne muu vaatega.

Scoro staatused

Lihtsalt mine Keskkonna seaded > Staatused ja kujunda oma Scoro keskkonna staatused vastavalt oma maitsele.

Kohandatavad staatused on saadaval Scoro Premium ja Ultimate paketiga. Lisaks süsteemis olemasolevatele staatustele on võimalik Premium paketis luua kuni 10 staatust mooduli kohta ning Ultimate paketis kuni 20 staatust mooduli kohta.

Ülesande tähtaeg kindla kellaajaga

Kui mõne ülesande tähtaeg on üsna paindlik, siis teine ülesanne peab valmis olema täpselt õigeks ajaks. Paljud meie loov-valdkonnas töötavad kliendid on seni oma tiimi ülesannete nimekirjas käsitsi tööde järjestust muutnud, et iga töö saaks valmis just siis, kui tarvis. Selle asemel, et oma hinnalist aega nimekirja korrastamisele raisata, saad nüüdsest lisada igale ülesande tähtajale ka kellaaja. Tänu sellele on ülesanded tähtaja järgi filtreerides automaatselt õiges järjekorras. Sinul ja sinu tiimil jääb vaid üle tööle asuda!

Selleks, et oma tööd veelgi täpsemalt hallata, mine Seaded > Töö ja projektid > Kalender ja ülesanded ning aktiveeri seadistus “Kasuta ülesande tähtaja määramisel kellaaega”.

 

Väiksemad, kuid vähemalt sama tähtsad uuendused…

Tööaja planeerimine pühadele
Planeerija eristab nüüd eri liiki pühasid ja viirutab ära vaid need päevad, mis on Scoros märgitud kui “Riiklik püha”. Vajadusel saad töid planeerida nendele pühadele, mis ei ole riiklikud pühad, kuid pea meeles, et ka puhkamine on oluline!

 

Ülesande kogumite täiendus
Siiani, kui tegid mõnest ülesannete kogumist koopia, jäi uue uue kogumi vastutajaks kasutaja, kes algse kogumi lõi. Täiendasime süsteemi loogikat selliselt, et nüüd on uue kogumi vastutajaks see kasutaja, kes kogumi kopeerib.

 

Projektiga seotud ülesanded kontaktivaates
Kontakti detailvaates näed nüüd ka neid ülesandeid ja sündmusi, mis ei ole kontaktiga otse seostatud, ent on lisatud kontaktiga seotud projekti alla. Niisiis, kui firma või isik on projekti klient, on kõik projekti ülesanded ja sündmused kohe ka firma/isikuga seotud. Kõik tegevused on nähtavad kontakti detailvaates Tegevuste ajaloo all.

 

Projekti tähtajad eri värvi
Lisasime projektide nimekirja värvid, mis aitavad juba peale vaadates aru saada, kas projekti tähtaeg on tulevikus, kohe lähenemas või juba möödunud. Möödunud tähtaja puhul kuvatakse päevade arv punaselt. Sinine värv näitab, et tähtaeg on täna või homme. Üle tähtaja läinud päevade arv kuvatakse punaselt ka projekti detailvaates.

 

Ülesannete järjestus Planeeritud tegevuste all
Planeeritud tegevuste all (nt projekti või kontakti detailvaates) kuvatakse ülesanded nüüd selles järjestuses, milles neid teha tuleks. Tegevused järjestatakse seega kas lähima tähtaja või vanima loomiskuupäeva alusel. Nii saad kõige ajakriitilisemad tööd esimesena ära teha!

 

Mitme grupi valimine kasutaja filtris
Nüüdsest saad kasutaja filtris valida korraga mitu kasutaja gruppi. Tänu sellele on võimalik hõlpsalt lisada kalendrisündmus korraga mitme grupi kasutajatele, filtreerida mitme grupi tulemused välja erinevates nimekirjavaadetes, aruannetes jne.  Loe veel filtrite kasutamise kohta.

 

Kõikide vaate kohandamise võimaluste valimine kalendris, ülesannete ja kontaktide nimekirjas
Selle asemel, et ükshaaval vaate kohandamise võimalusi linnukesega märkida, saad nüüdsest kõik võimalused ühe klikiga valida. Lihtsalt märgi linnukesega võimalus “Vali kõik”. Muuda tulpade järjestust hiirega tirides.

 

Riigifilter tööaruandes
Detailses tööaruandes on nüüd riigifilter, mis võimaldab välja selekteerida vaid need tööd, mis on seotud kindlate riikide klientidega. Sama info saad nimekirja lisada ka tulbana – selleks kohanda vaadet ja märgi võimalus linnukesega. Tegevuste filtreerimisel riigi järgi võetakse arvesse ülesande või sündmusega seostatud firma või kontaktisiku riiki.

 

Ülesannete ja sündmuste eelvaade projekti graafikus
Hiirega üle projekti graafiku liikudes kuvatakse nüüd tegevuste eelvaate aknas ka möödunud sündmused ja tehtud ülesanded – mõlemad on nähtavad nimekirja lõpus hallina. Tulevad sündmused ja tegemata ülesanded on aga kohe loetelu alguses. Tänu sellele saad hõlpsalt ülevaate kõikidest projekti tegevustest.

 

Etappide ja eesmärkide lisamine uue projekti loomisel
Selle asemel, et kõigepealt luua projekt ning seejärel minna projekti detailvaatesse, et lisada projekti etapid ja eesmärgid, saad nüüdsest kõik vajaliku info lisada kohe projekti loomisel. Lihtsalt kliki projekti lisamise/muutmise vaates nupul “Lisa etappe ja eesmärke”.

 

Eri firmakontode alt tehtud pakkumised projekti detailvaates
Kui projekt on jagatud mitme firmakonto vahel, siis nüüd näeb projektijuht projekti detailvaates ka teiste firmakontode alt tehtud, ent selle projektiga seotud pakkumisi. Nii on projektijuhil täielik ülevaade kõigist projekti tegevustest.

 

Müük ja CRM

Pakkumiste nimekirja sortimine staatuste ja riikide alusel
Nüüd saad pakkumiste nimekirja sortida kahe uue parameetri alusel. Lihtsalt kliki tulba nimel “Staatused” ja nimekiri järjestataksegi staatuste alusel. Samamoodi toimib ka tulp “Riik”.

 

Müügitorus neli uut vaate kohandamise võimalust
Lisaks olemasolevatele võimalustele on nüüd võimalik müügitorus kuvada ka pakkumiste “Hinnanguline lõpukuupäev”, “Tõenäosus”, “Kaalutud väärtus” ja “Riik”. Selleks, et näha oma tehingute kohta rohkem infot ilma pakkumisi avamata, kliki vaate kohandamise nupul ja märgi võimalused linnukesega.

 

Teavitus kliendi võlgnevuse kohta
Kliendile uut müügidokumenti luues või Scorosse projekti lisades kontrollib süsteem automaatselt kliendiga seotud võlgnevusi. Võlgnevuste olemasolul kuvatakse kliendi valimisel kohe hoiatav punane pirnike. Hiirega pirnikesele liikudes näed täpsemat teavet kliendi võlgnevuse ja ettemaksete kohta.

 

Finants

Uus masskäsk arvekäskude muutmiseks
Nüüdsest saad hõlpsalt muuta mitme arvekäsu müügihindasid ilma, et peaksid iga dokumenti eraldi avama. Tänu sellele saad väga kergesti uuendada korraga kõik arvekäsud näiteks juhul, kui muudad oma teenuste hinnakirja.

Lihtsalt märgi muudetavad arvekäsud (või kõik) linnukesega ja vajuta nuppu “Uuenda müügihinnad tootebaasi alusel”.

 

Teave ostutellimuste saatmise kohta
Lisasime ostutellimuste nimekirjavaatesse uue tulba “Saadetud”. Tänu sellele näed täpselt, kas ja millal dokument kliendile või tarnijale saadeti. Samuti näed saatmise kohta infot ostutellimuse detailvaates. Saatmise teave lisatakse dokumendile automaatselt, kui ostutellimuse PDF-kujul Scorost välja saadad. Lisaks saad nimekirjavaates ka käsitsi dokumendi saadetuks märkida.

 

Mitme ostuarve makstuks märkimine
Selle asemel, et ükshaaval dokumente avada ja neid käsitsi muuta, saad nüüd valitud ostuarved korraga tasutuks märkida. Lihtsalt märgi nimekirjavaates sobivad dokumendid linnukesega ja kliki nupul “Märgi tasutuks”.

 

Ostuarvete nimekirja täiendused
Ostuarvete nimekirjas on nüüd mõned uued võimalused, mille abil kõikidel oma ostudel ja arveldustel silm peal hoida.

  1. Lisaime filtri “Arveldatud”, mille abil saab välja filtreerida iga ostuarve, mis on kas “Arveldatav, arveldatud”, “Arveldatav, arveldamata” või “Mitte arveldatav”.
  2. Ostuarvete nimekirja on võimalik lisada kaks uut tulpa: ostuarve “Arveldatud” (juba arveks tehtud) ja “Arveldamata” (veel arveks tegemata) summa. Lihtsalt kliki nupul “Näita” ja märgi võimalused linnukesega. Tulpade järjekorda saad muuta hiirega tirides.
  3. Ka ostuarvete nimekirjas on nüüd projekti detailvaatest tuttavad ikoonid – nende abil näed täpselt, kas ostuarve on osaliselt või täielikult arveldatud. Ikoonile klikkides avatakse seotud müügiarved(d).

Tänu uutele võimalustele saad hõlpsalt ülevaate kõikidest kuludest, ka neist, mis on veel arveldamata.

 

Peagi tulekul

  • Ajamõõtja. Lihtsaim viis logida tööaega samal ajal, kui parajasti ülesandega tegeled. Tänu hõlpsale ajalogimisele tekib Scorosse automaatselt põhjalik ja täpne aruandlus.
  • Valemi näidik. Loo oma avalehele ainulaadseid valemi näidikuid juba olemasolevate järjehoidjate põhjal. Näidik jagab, korrutab, liidab või lahutab erinevaid tulemusi – nii saad kergesti põhjaliku ülevaate kõigist sulle olulistest näitajatest.
  • Tööajatabel. Tänu tabelivaatele näed kõiki oma töid kergesti hoomataval kujul. Vajadusel saad tabelisse lisada nii juba tehtud töid kui planeerida järgmisi ülesandeid.

 

Nüüd on aeg uus Scoro versioon oma silmaga üle vaadata!

Anname endast parima, et Scoro muutuks iga versiooniga aina paremaks, seepärast on tagasiside meile väga väärtuslik. Saada oma mõtted meile aadressil help@scoro.com.

Teised populaarsed postitused