Scoro Version update

Neli võimalust tööaja säästmiseks

dark logo

Aeg on meie kõige väärtuslikum vara. Maikuu uuenduste seas on mitu põnevat tööriista, mis aitavad vähendada nii erinevatele tegevustele kuluvat aega kui ka tehtud hiireklikkide arvu.

Ärme kuluta rohkem aega – vaatame üle Scoro maikuu uuendused.

Jaga ülesanne mitme kasutaja vahel

Mõnikord on ülesanne liialt mahukas, et see üksinda algusest lõpuni ära teha. Nüüdsest on võimalik Scoros ülesanne mitme tiimiliikme vahel ära jaotada. Nii jagatakase ülesande kestus võrdseteks osadeks, lisaks on igal tegijal mugav ühise ülesande alla tehtud osa eest aega logida.

Kuidas see töötab? Kõigepealt mine Seaded > Töö ja projektid > Kalender ja ülesanded ja aktiveeri võimalus. Uut ülesannet luues või juba olemasolevat muutes lihtsalt vali ühe tegija asemel mitu. Nii lisatakse osa ülesandest iga tegija ülesannete nimekirja, lisaks saadetakse tegijaile automaatselt ka sellekohane teavitus.

Seni on Scoros olnud võimalik lisada samasisuline ülesanne korraga mitme tegija ülesannete nimekirja. Selle võimaluse kasutamiseks vali tegijad ja märgi enne ülesande salvestamist linnuke kesti “Lisa igale kasutajale eraldi ülesanne”.

Saa täielik ülevaade, kuidas ülesanne edeneb – millega iga tiimiliige parasjagu tegeleb ja kui palju aega ülesande peale kulunud on.

Pane tähele! See võimalus on saadaval Scoro Premium ja Ultimate paketiga.

Loo mitmest müügi- ja ostudokumendist üks koondarve

Selle asemel, et luua erinevatest pakkumistest, ostuarvetest ja muudest dokumentidest eraldi müügiarved ja need ükshaaval kliendile saata, saab Scoros nüüdsest luua mitmest dokumendist ühe koondarve.

See on imelihtne. Märgi (pakkumiste, tellimuste, ostuarvete või ostutellimuste) nimekirjavaates dokumendid linnukesega ja kliki nupul “Koosta arve”. Seepeale avaneb müügiarve muutmise vaade, millele on juba lisatud tooted/teenused kõikidelt valitud dokumentidelt. Ühtlasi on eeltäidetud kõik valitud dokumentide puhul kattuvad väljad (näiteks kontaktinfo). Las Scoro teeb käsitöö sinu eest ära!

Pane tähele! Selleks, et koondarvet luua, peab valitud dokumentidel olema ühine valuuta ja/või dokumendipõhine soodustus.

Loo pakkumisest projekt

Enam ei ole tarvis liikuda ühest Scoro vaatest teise ja tagasi selleks, et kliendi kinnitatud pakkumise alusel käsitsi Scorosse uus projekt luua. Lihtsalt loo projekt ühe hiireklikiga otse pakkumisest – sel juhul kannab Scoro olulised andmed automaatselt projektile üle.

Pakkumise detailvaates on nüüd võimalus “Loo projekt”. Kõigepealt kliki nupule “Võta pakkumise andmed ja …” ning seejärel tee valik rippmenüüst. Avanenud projekti muutmise vaates on oluline info juba eeltäidetud, ent soovi korral saad täita veel lahtreid või eeltäidetud infot muuta. Teenuste (mille ühik on päev või tund) koguse alusel määratakse projekti prognoositav kestus.

Halda kogu oma tööde jada (algusest lõpuni) mugavamalt ja kiiremini ning luba säästetud aja arvelt omale üks kohvipaus.

Arvelda projektiga seotud kulud

Üsna tavaline on, et osad projektiga seoses tehtud kulutused tasub klient. Nüüdsest saab Scoros (täpselt samuti nagu tööaja eest) esitada kliendile arve ka Scorosse lisatud ostuarvete kohta.

Tööaruandes saab kerge vaevaga koostada arve kõikidest aja sissekannetest (ülesannetest või sündmustest), millega on seotud ostuarveid. Selleks peavad aja sissekanded olema seotud projektiga, mille all on arveldamata ostuarveid.

Lisaks on projekti vaates ostuarved märgistatud eri värvi ikoonidega, mille järgi saab kergesti aru, kas ostuarvest on juba loodud müügiarve või mitte.

Müügiarvele saab kanda vaid neid ostuarveid, millel on linnukesega märgitud tingimus “See ostuarve on kliendiga arveldatav”.

Paari lihtsa liigutusega saad kliendiga arveldada kõik projektiga seotud kulud!

 
 

Väiksemad, kuid vähemalt sama tähtsad uuendused…

Töö

Riigi filter ülesannete nimekirjas
Lisasime ülesannete nimekirja vaatesse riigi filtri. Kui ülesandega on seotud klient, võetakse tulemuste kuvamisel arvesse ka kliendile määratud riiki. Kui ülesandega on seotud kontaktisik, mitte firma, võetakse arvesse kontaktisiku juures märgitud riiki.

Seda filtrit saab kasutada ka näiteks siis, kui koostad mõnest nimekirjavaatest järjehoidja või hoopis avalehele näidiku. Riiki saab lisada nimekirjavaatesse tulbana, lihtsalt kohanda nimekirja vaadet.

Seotud müügidokumendi kuvamine ülesannete ja sündmuste juures
Kui seostada ülesanne või sündmus projektiga ja seejärel hakata seostama sama ülesannet/sündmust müügidokumendiga, kuvatakse nüüd kõigepealt need dokumendid, mis on eelnimetatud projektiga juba seotud. Nii on veelgi lihtsam õiged dokumendid üles leida ja tegevustega seostada.

Ülesande eelvaade Planeerijas
Enam pole tarvis ülesande sisu nägemiseks ülesandele klikkida ja seda avada. Nüüd kuvatakse Planeerija vasakus servas ülesande eelvaade, kui hiirega ülesandele liikuda.

Aja sissekannete sortimine ülesannete nimekirjas
Ülesannete nimekirjas sorteeritakse ülesanded vastavalt valitud filtritele. Seni aga ei toiminud aja sissekanded sama põhimõtte järgi. Parandasime selle vea – nüüdsest järjestatakse ka ülesande all kuvatavad aja sissekanded vastavalt sellele, millised filtrid on valitud.

Pane tähele! Aja sissekannete sortimine töötab vaid juhul, kui nimekiri ise on sorditud tegevuse liikide või kasutajate järgi. Muudel juhtudel järjestatakse aja sissekanded kuupäeva alusel.

Müük ja CRM

E-kirja formaadi kontroll
Parandasime protsessi, kuidas kontrollitakse, kas kontakti kaardile lisatud info vastab nõuetele. Nüüdsest, kui kasutaja sisestab kontaktikaardile e-maili aadressi, kontrollib süsteem, kas see on korrektne. Kui sisestatud aadress ei ole õiges formaadis, annab süsteem kasutajale sellest teada ja palub aadressi täpsustada.

Müügi- ja ostudokumendi saatmiskuupäev
Scorost müügi- või ostudokumendi saatmisel tehakse vastavasse nimekirjavaatesse nüüdsest dokumendi kõrvale ka sellekohane märge (roheline linnuke) ja hiirega sellele liikudes kuvatakse saatmise kuupäev. Samamoodi toimib see siis, kui nimekirja vaates käsitsi dokumendile saatmise linnuke juurde märkida.

Müügi- ja ostudokumentide muudatused
Muudame tasapisi dokumentide detailvaateid lihtsamaks. Grupeerisime erinevad valikud ühe nupu alla. Lihtsalt kliki nupul “Võta dokumendi andmed ja …” ning tee valik rippmenüüst.

Toote/teenuse lisakoguse eelvaade
Lisasime müügi- ja ostudokumendi eelvaate aknas kuvatavaid andmeid juurde. Kui keskkonnas on aktiveeritud võimalus kasutada lisakoguseid, siis nüüd kuvatakse eelvaate aknas ka see teave (kui näiteks arvete nimekirjas hiirega arve ikoonile liikuda).

Üldine

Teavitused
Nüüdsest saad Scoros loetud teavitused mitteloetuks märkida ja neid uuesti lugema tulla siis, kui sulle sobib!

Disaini ja kasutusmugavuse parendused
Tegime Scoros üle 200 erineva visuaalse muudatuse, sh muutsime ikoone ja värve, lisasime vaba ruumi ja “õhku”, et Scoro väljanägemist veelgi kaasaegsemaks muuta.

Muutsime mõnedes Scoro vaadetes filtrite ja nuppude paigutust nii, et kõik sarnased vaated järgiksid sama loogikat.

 • Kõik süsteemifiltrid (va kasutajafilter) on nüüdsest kõikides filtreeritavates Scoro vaadetes grupeeritud “Filtreeri” nupu alla.
 • Järjehoidjate nupp asub nüüd filtrite juures ja on reas kõige esimene.
 • Kontaktide listis olevad aadressifiltrid on nüüdsest rippmenüüd. Kõikide olemasolevate filtrite kuvamiseks kliki lihtsalt “Filtreeri” nupul.

Seaded ja erilahendused

Uus importide vaade
Parandasime importide vaadet ja tegime selle kasutamise mugavamaks. Lisaks on toetatud veel mõned väljad, mida enne importida ei saanud. See on aga kõigest esimene pisike samm importide uuenduste juures.

Seadete parendused
Järgnevate uuenduste käigus muudame järjest paremaks erinevaid Scoro seadete lehti. Seekord muutsime kasutajasõbralikumaks “Tööaja arvele kandmise” seadistusi.

Lisaks toome järjest uuenevatele seadete lehtedele välja ka teiste, asjasse puutuvate seadistuste lingid. Nii on lihtsam seadete alt kõik ettevõtte tööks vajalikud võimalused üles leida ja need enda keskkonna tarvis üles sättida.

Liidestused

Kaht tüüpi õigused liidestuste jaoks
Nüüdsest saavad keskkonna administraatorid anda kasutajatele õiguse ise oma keskkonnas liidestusi aktiveerida.

Liidestused, mille kohta need õigused saab määrata:

 • Outlook
 • Google’i kalender
 • Apple’i kalender
 • MS Exchange
 • Toggl

Selleks, et võimalus aktiveerida, kliki iga ülalnimetatud liidestuse lehel nupule “Kasutajatel on liidestusele ligipääs”. Liidestused, mille puhul võimalus on aktiveeritud, muutuvad kasutajatele keskkonnas nähtavaks ja seadistatavaks.

 
 

Peagi tulekul:

 • Kõik päeva/nädala tegevused ühes vaates
 • Tööaja eest arveldamise uuendused
 • Turvalisus – 2-sammuline autentimine
 • Müügitehingute osaline arveldamine

 

Nüüd on aeg uus Scoro versioon oma silmaga üle vaadata!

Anname endast parima, et Scoro muutuks iga versiooniga aina paremaks, seepärast on tagasiside meile väga väärtuslik. Saada oma mõtted meile aadressil help@scoro.com.

Teised populaarsed postitused