Scoro Version update

Kolm uuendust, mis annavad tööle hoogu juurde

dark logo

Kevad on kohe käes, seega on viimane aeg talveunest ärgata ja värske hooga liikuma (loe: tööle) asuda. Aprillikuu uuenduste seas on kolm tööriista tänu millele on tööde haldamine veelgi kiirem ja mugavam.

  • Kalendrisündmuse logimine ülesande alla
  • Sündmuse ja ülesande lisamise vaate täiendused
  • Kõik projektiga seotud failid ühes vaates

 

Teeme sulle kiire ülevaate sellest, mida Scoros uuendanud oleme.

Kalendrisündmuse logimine ülesande alla

Nüüdsest võtab Scoro pakkumisest ülesannete loomisel ja projekti tegevustele kulunud aja arvutamisel arvesse ka seotud sündmusi. Lihtsalt logi kalendrisündmus ülesande alla aja sissekandena. Nii on sul täpne ülevaade kõikidest projektiga seotud tegevustest – ka ajast, mis kulus erinevatele koosolekutele.

Kuidas see töötab? Nüüd on kalendrisündmuse muutmise vaates “Veel” rippmenüü all võimalus “Seosta ülesandega”. Sellele klikkides kuvatakse kõik kasutajaga seotud ülesanded, mille hulgast saab valida sobiva. Lisaks saab kasutaja otsida ja seostada sündmuse ka mõne teise kasutaja mis tahes ülesandega, millele tal on juurdepääs.

Sündmuse seostamisel ülesandega lisatakse ülesande üksikasjad ka kalendrisündmuse juurde.

Ülesande detailvaates kuvatakse sündmust aja sissekannete juures. Sündmuse tunneb ära kalendriikooni järgi. Sama ikooni kuvatakse sündmuse juures veel ka ülesannete nimekirja vaates. Hiirega ikoonile liikudes kuvatakse sündmuse eelvaade ja ikoonile klikkides kalendrisündmuse muutmise vaade.

Detailses tööaruandes kuvatakse kõik ülesannetega seostatud sündmused samamoodi, nagu tavalised kalendrisündmused. Ülesandega seostatud sündmuse puhul arvutatakse sündmusele kulunud aeg ülesande koguajast maha.

Pane tähele! See võimalus töötab vaid üksikute, mitte korduvate kalendrisündmuste puhul.

Sündmuse ja ülesande muutmise vaate täiendused

Ülesande ja sündmuse lisamise ja muutmise vaates on nüüd seotud kasutajate pildid. Hiirega pildile liikudes kuvatakse kasutaja nimi. Selleks, et kasutaja sündmuselt eemaldada, kliki pildile tekkinud ristikesel.

Kui kasutaja on lisatava sündmuse toimumise ajal hõivatud, kuvatakse tema pildi kõrval vastav märge (kindlat värvi täpike vastavalt staatusele Hõivatud, Eemal vm) – nii väldid inimeste lisamist korraga mitmele samal ajal toimuvale sündmusele.

Kõik projektiga seotud failid ühes vaates

Selle asemel, et Scorosse ja Dropboxi salvestatud failid ükshaaval läbi käia, pääsed nüüd kõikidele projektifailidele ligi Failide nimekirjas. Kui projekt on valmis, saad kõik projektiga seotud failid välja filtreerida, et neid kliendile esitleda või hoopis eraldi kausta arhiveerimiseks alla laadida.

Kasuta projektide filtrit, et välja kuvada vaid huvipakkuvad failid. Lisaks märgi linnukesega võimalus “Ka seotud ülesanded ja sündmused”, sel juhul kuvatakse nimekirjas ka kõik projektiga seotud tegevuste juurde lisatud failid.

 

Väiksemad, kuid vähemalt sama tähtsad uuendused

Projekti etappide ja eesmärkide täiendused

Ülesannete nimekiri

  1. Ülesande real kuvatakse nüüd projekti nime juures ka vastav etapp või eesmärk, mille alla ülesanne kuulub. Nii on ülesannet näiteks ühe etapi alt teise alla liigutada veelgi hõlpsam.
  2. Lisasime võimaluse ülesannete nimekirjas aja sissekanded ära peita. Nii saad ise otsustada, kas kuvada nimekirja pikemal või lühemal kujul. Selleks, et nimekirjas vaid ülesanded kuvada, kliki nupul “Näita” ja eemalda linnuke võimaluselt “Näita aja sissekandeid”. Sel juhul peidetakse aja sissekandeid puudutav teave ka kokkuvõttest, mida saab kuvada ülesannete nimekirja kõrval.

Projekti detailvaade
Kui planeeritud tegevuste all hiirega etapi nimele liikuda, ilmub nähtavale pliiatsi ikoon. Lihtsalt kliki ikoonil, et muuta etapi andmeid või lisada veel mõni projekti etapp või eesmärk.

Etappide ja eesmärkide graafik

  1. Kui projekti graafikus hiirega etapile või eesmärgile liikuda, kuvatakse selle all olevate ülesannete ja sündmuste nimekiri. Nüüdsest saad sündmuse või ülesande ikoonile klikkides muuta selle sisu.
  2. Täiendasime ka projektigraafikus kuvatavaid ajajooni. Tänast päeva märkiv joon on sinist värvi, punane tähistab aga projekti tähtaega.

Käibemaksu tüüp müügi- ja ostudokumentidele

Käibemaksu lisades saab nüüd määrata käibemaksu tüübi – kas antud käibemaksu kasutatakse müügi- või ostudokumentidel. See aitab vältida dokumendi koostamisel ja käibemaksu valimisel tekkida võivaid vigu, mis omakorda põhjustavad vigu importfailides ja takistavad andmete sünkroniseerimist näiteks mõne raamatupidamistarkvaraga. Käibemaksude lisamiseks või muutmiseks mine Seaded > Müük ja finants > Käibemaksud.

API täiendused

Lisasime oma API-le hulga täiendusi. Täpsemalt saab täienduste kohta lugeda API v2 dokumentatsioonist.

 

Peagi tulekul:

  • Jaga ülesanne mitme kasutaja vahel
  • Loo mitmest müügi- ja ostudokumendist üks koondarve
  • Planeerija täiendused

Nüüd on aeg uus Scoro versioon oma silmaga üle vaadata!

Anname endast parima, et Scoro muutuks iga versiooniga aina paremaks, seepärast on tagasiside meile väga väärtuslik. Saada oma mõtted meile aadressil help@scoro.com.

Teised populaarsed postitused