Scoro Version update

Olulised numbrid uue Scoroga alati käeulatuses

dark logo

Uue aastaaja saabudes oleme valmis saanud Scoro värske versiooni. Seekord tegime oluliselt paremaks Scoro kõige tähtsama tööriista, mille abil oma igapäevastel töödel silma peal hoida – Scoro avalehe.

Versioonis 17.3 on lisaks uuele avalehele ka mitmeid Scoro kasutusmugavust parandavaid uuendusi, mis võimaldavad sul oma aega veelgi targemalt kasutada.

Loe edasi ja teeme sulle ülevaate kõigist Scoro versiooni 17.3 uuendustest.

UUS AVALEHT

Üks Scoro enim armastatud tööriistu on Scoro avaleht, kuhu saad lisada sõna otseses mõttes kõike, millel soovid igapäevaselt silma peal hoida. Avaleht annab igale kasutajale hea ülevaate nii temale endale kui ka ettevõttele olulistest näitajatest – tulevatest sündmustest ja ülesannetest, püstitatud eesmärkidest ja nende täitmisest, olulisest aruandlusest jne. Avaleht on kergesti seadistatav just nii, et vastab iga kasutaja vajadustele – selleks tuleb vaid avalehele lisada omale sobivad näidikud, vidinad ja graafikud.

Avaleht

Eelmise uuendusega lisasime avalehele suhtarvu näidiku, mis teeb töötulemustest ülevaate saamise kordades lihtsamaks. Seekord aga muutsime kogu avalehe väljanägemist ja kasutusmugavust selliselt, et uute mõõdikute loomine on lihtne ja käepärane. Kui varasemalt tuli uue mõõdiku loomiseks kõigepealt järjehoidjat tegema minna ning alles seejärel sai järjehoidja avalehele lisada, siis nüüd saab uue mõõdiku algusest lõpuni avalehel luua. Mõõdikuid saab hiirega tirides omavahel ümber järjestada just nii, nagu ise soovid.

Lisa mõõdik

Scoro võimaldab luua just nii mitu avalehte kui tarvis, näiteks eraldi avalehed müügimeeskonnale, turunudusele jne. Lisaks on võimalik olemasolevat avalehte hõlpsasti kopeerida ning seda vajadusel muuta (näiteks, kui oled juba loonud ühe peaaegu ideaalse avalehe, kuid soovid seda mõnele teisele tiimile kohandada).

JÄRJEHOIDJATE LISAMINE

Lisaks sellele, et tegime ümber avalehe, parandasime oluliselt ka järjehoidjate loomise (ja muutmise) vaadet. Järjehoidjad on avalehe aluseks, kuid võimaldavad ka avada eelnevalt filtreeritud vaateid kõigest mõne hiireklikiga – seepärast otsustasime, et nende loomine peab olema veelgi mugavam.

Järjehoidja

Bring structure to your work

Scoro pushes and pulls your information to and from different apps, so you’re finally in charge of the whole workflow.

Try for free

Filtreeri soovitud vaade just selliselt, nagu sulle meeldib (näiteks ülesannete nimekiri). Lisaks võid kasutada mitut dünaamilist kuupäevafiltrit (näiteks võid filtreerida ülesanded, mis loodi eelmisel kuul, kuid mille tähtaeg on käesoleval kuul). Seejärel kliki nuppu “Salvesta järjehoidjana”.

Veel võid lisada järjehoidjale jälgija – nii saad teavituse alati, kui sinu määratud tingimused on täidetud (näiteks sinu ülesannete nimekirjas on rohkem kui 3 üle tähtaja läinud ülesannet).

Kui oled seni järjehoidjate kasutamisel olnud pigem tagasihoidlik, siis nüüd on aeg omale sobivad järjehoidjad luua ja säästa tööpäevas vähemalt ühe kohvipausi jagu aega!

PAREM KASUTUSMUGAVUS

KOHUSTUSLIKUD JA UNIKAALSED VÄLJAD

Kohustuslikud ja unikaalsed väljad aitavad tagada selle, et sinu Scoro keskkonda lisatakse alati kõik vajalik teave ning ühtlasi võimaldavad vältida olulise info topelt sisestamist.

Nüüd lisasimegi kohustuslike ja unikaalsete väljade (varasemalt “Valideerimine”) hulka palju uusi võimalusi, et sinu Scoro keskkonda sisestatav info oleks juba eos korras. Kohustuslike väljade abil saad määrata, millised lahtrid tuleb alati (näiteks uue kontakti lisamisel) enne salvestamist täita. Unikaalsed väljad on aga loodud selleks, et määrata, milline informatsioon peaks alati olema unikaalne (näiteks ettevõtte registrinumber).

OTSING ON NÜÜD 3-4 KORDA KIIREM

Lisasime Scorosse võimaluse üldist otsingut seadistada selliselt, et saad ise valida, kuidas vasteid otsitakse. Lihtne otsing otsib objekti nime, laiendatud otsing lisab otsitavate vastete hulka ka seotud objektid.

Otsing

Selleks, et otsingutulemustest parem ülevaade saada, täiustasime ka seda, kuidas vasteid kuvatakse ning muutsime otsingu veidi nutikamaks. Nüüd näitab otsing tulemusi Scoro moodulite kaupa vastavalt sellele, kuidas sa ise järjekorra paika oled sättinud – see muudab soovitud tulemuste kuvamise tuntavalt kiiremaks.

Lihtsalt kliki päisemenüüs luubiikoonile, trüki lahtrisse otsingusõna (või number) ja näed, kuidas otsing käib erinevad moodulid järjest läbi. Selleks, et eelistuste järjekorda või otsingut muuta, kliki nupule “Otsingu seaded” (ja lihtsalt muuda järjestust hiirega tirides).

UUENDATUD MINIKALENDER

Minikalender oli seni veidi kohmakas kasutada, nii-et tegime selle paremaks. Lisaks sellele, et see näeb nüüd kenam välja, paigutasime valmis kuupäevavahemikud rippmenüü alla ja muutsime mugavamaks perioodi käsitsi valimise – lihtsalt kliki perioodi alguse kuupäeval ning seejärel lõpukuupäeval.

Minikalender

Kas teadsid, et nii detailses töö- kui ka finantsaruandes saab võrrelda kahe perioodi tulemusi? Nüüd on võimalik aruannetes dünaamiliselt võrrelda, kasutades selleks valmis ajavahemikke nagu näiteks “Eelmine kvartal” ja “Sama periood eelmisel aastal”. Tänu sellele võimaldavad aruanded veelgi rohkem!

 

PEAGI TULEKUL:

 • Projekti faasid ja teetähised
 • Ülevaatlik Gantt’i graafik projektivaates
 • Google Docsi liidestus
 • Järjehoidjate kogumik
 • Zapieri liidestus

Scoro liidestused

 

Viska pilk peale ka Scoro versiooni 17.3 kõikide uuenduste nimekirjale:

 

KALENDER JA ÜLESANDED

Sündmuse/ülesande lisamise akna uus välimus. Uuendasime kalendrisündmuse (ja ülesande lisamise akna välimust, et nii ülesannete kui sündmuste lisamine oleks veelgi hõlpsam.

Ülesanded: tehtud ülesannete filtreerimine. Kui varasemalt tuli tehtuks märgitud ülesannete nägemiseks minna tööaruandesse, siis nüüd saab tehtud ülesanded välja filtreerida ka ülesannete nimekirjas. Uue filtriga saad valida, kas filtreerid välja ainult tehtud, ainult tegemata või nii tehtud kui ka tegemata ülesanded.

Kalender ja ülesanded: Õigused. Muutsime veidi Kalendri ja ülesannete õigusi – lisasime tegijata ülesannete õiguste juurde neli valikut, mille abil saad ise määrata, kas ja kui palju erinevas rollis olevad kasutajad tegijata ülesannete puhul näevad või milliseid muudatusi teha saavad.

Kalender ja ülesanded: Õigus taastada kustutatud sündmusi ja ülesandeid. Varasemalt, kui keegi kustutas mõne ülesande või kalendrisündmuse, nägi seotud kasutaja ainult sellekohast teavitust, kuid ei saanud enam vaadata kustutatud ülesande või sündmuse sisu. Tegime vastava paranduse, nii-et nüüdsest on võimalik näha ka kustutatud sündmuse või ülesande infot. Lisaks saab vastavate õigustega kasutaja kustutatud sündmuse või ülesande vajadusel taastada.

Ülesannete kogumid: Kopeerimine. Scoro uues versioonis on võimalik ülesannete kogumeid kopeerida – see tähendab, et sarnaste kogumite loomiseks ei pea enam nullist pihta hakkama, vaid saad paari klikiga luua olemasolevast uue kogumi ning selles vajalikud muudatused teha.

TÖÖ

Projektide nimekiri: Vaate kohandamine. Lisasime projektide nimekirjavaatesse 15 uut mõõdikut, näiteks “Kokku teha”, “Kinnitatud tehtud”, “Tehtud, arveldatav” jne, mille abil saad nimekirjast välja filtreerida endale vajaliku. Lisaks saad kuvada neid mõõdikuid ka nimekirja tulpadena – kliki nupul “Näita” ja märgi linnukesega võimalused, mida soovid nimekirjas kuvada.

Detailne tööaruanne: Võimalus filtreerida “Vastutaja” järgi. Detailses tööaruandes on nüüd võimalik ajasissekandeid filtreerida ka vastutaja järgi. Selleks filtreeri nimekirjast kõigepealt välja ajasissekanded, siis tekib lisafiltrite alla võimalus valida vastutaja.

Planeerija: Üle aja arvestus. Nüüd saad Planeerijas parema ülevaate sellest, kas ja kui palju töötaja aega on üle planeeritud. Kui on, siis kuvatakse tööaeg protsentides üle 100. Näiteks, kui töötaja nädala tööaeg on 40h, kuid töid on planeeritud 50h jagu, kuvatakse tööajaks 125% (üle aja läinud osa kuvatakse punaselt). Lisaks kuvatakse järelejäänud tööajaks “10h 00min üle aja”.

Töökoormuse aruande parendused. Töökoormuse aruanne on muutunud visuaalselt kenamaks, kuid lisaks on see aruanne nüüd veelgi kergemini hoomatav. Töökoormuse aruanne on vägagi kasulik tööriist, kui seda õigesti kasutada, niisiis teemegi ülevaate, mida selle aruande juures parandasime:

 • Eemaldasime projekti tähtaja loogika, nii-et nüüd määrab vaid ülesande tähtaeg, kas ülesannet kuvatakse valitud perioodis või mitte.
 • Lisasime “Näita” filtri: “Lisa tähtajaga lõpetamata ülesanded” (vaikimisi valitud).
 • Numbrite selgitused: kui kursoriga numbritest üle liikuda, kuvatakse numbritele selgitused. Lisaks on selgitused klikitavad.
 • Tegemata tööd (veel tegemata ja ajastamata, ent tähtaja ületanud ülesannete koguaeg) kuvatakse eraldi. Tegemata tööde number on klikitav ning viib sind juba filtreeritud ülesannete nimekirja. Nimekirjas kuvatakse ülesanded, mille tähtaeg on varasem kui käesolev nädal.

Detailne tööaruanne: Ajapõhine sortimine kuupäevapõhistes gruppides.Siiani, kui grupeerisid detailses tööaruandes kalendrisündmused ja ülesanded/aja sissekanded kuupäevade järgi (näiteks “Päevade kaupa”, “Nädalate kaupa”, “Kuude kaupa” jne), siis põhines grupipõhine sortimine loomise kuupäeval ja ajal. Nüüd sorditakse sündmused ja ülesanded/aja sissekanded gruppides sündmuse toimumise ja ülesande tehtuks märkimise aja järgi.

Projektid: Nimekirjavaates uus tulp “Loomise kuupäev”. Lisasime projektide nimekirja uue sorditava tulba, mille alusel saad projekte järjestada loomise kuupäeva järgi – see võimalus on seni olnud vaid ülesannete nimekirjas. Tulba lisamiseks kliki nupul “Näita” ja märgi võimalus linnukesega.

Projektid: Projektide kokkuvõtte juures nüüd ka projektide kasum. Nüüd näed projektide nimekirjavaate kokkuvõttes ka projektide kasumi summat. Tänu sellele saad kiirelt ülevaate välja filtreeritud projektide kasumlikkusest. Projekti kasum = tulud – kulud.

MÜÜK JA FINANTS

Detailse finantsaruande parendused. Nüüd on finantsaruandes veel kaks sisendit (lisaks olemasolevale neljale), mille järgi aruannet koostada:

 • Ostuarved (loomise järgi)
 • Ostutellimused

Veel lisasime finantsaruandesse projektitunnuste filtri, nii nagu on detailses tööaruandes. Filtri leiad kolme punktiga (lisafiltrite) nupu alt.
Lisaks on nüüd finantsaruandes võimalik valida filter “Hinnanguline lõpukuupäev”, kui sisendiks on valitud pakkumised. See uuendus kuulub Scoro Premium ja Ultimate pakettide juurde.

Pakkumine ülesanneteks: Eemaldasime pakkumise projektiga sidumise kohustuse. Seni tuli pakkumine siduda projektiga, et pakkumisel olevatest teenustest ja toodetest oleks võimalik ühe nupuvajutusega ülesanded luua. Et aga sinu tegevuste järjekord võib olla teistsugune ega sisalda endas projekti loomist, siis nüüd on võimalik ülesandeid luua ka pakkumisest, mida ei ole ühegi projektiga seotud. Sel juhul seotakse loodavad ülesanded pakkumisele lisatud kontaktiga.

Pakkumised: Laovarude ülevaade. Nüüd näed laovarude ülevaadet (mitu ühikut on ja millises laos, mis on toodete ostuhind jne) ka pakkumisele tooteid lisades.

Pakkumiste ja müügitoru uuendused (mõned neist kuuluvad vaid Premium ja Ultimate pakettide juurde):

 1. Pakkumised.
  • Staatuse muutmise logi pakkumise vaates: Pakkumise detailvaates on nüüd võimalik saada ülevaade pakkumise staatuse muutmistest. Pakkumise staatuse kõrval on link “Vaata staatuse muutmise logi”, millele klikkides avaneb logi. Logi võimaldab jälgida, kui kaua kulus aega, et müügivõimalus lõplikult müügiks vormistada.
  • Staatuse aegumise seadistus: Võimalus määrata, kuidas kuvatakse müügitorus olevate pakkumiste staatuste aegumist päevades. Iga staatuse juures on lahter “Aegub: [ ] päeva”, kuhu saad ise märkida soovitud päevade arvu. Seda lahtrit kuvatakse vaid aktiivse staatuse juures, mis ei ole “Tulemuslik”.
  • Lisasime pakkumiste listivaatesse masskäskluse “Määra hinnanguline lõpukuupäev”.
 2. Müügitoru vaade.
  • Vaate kohandamise nupu all (“Näita”) on nüüd kaks uut võimalust:
   1) “Vanus” – näitab pakkumise koguaega.
   2) “Aeg staatuses” – näitab pakkumise aega mingis kindlas staatuses. Kui aeg staatuses läheb üle seatud limiidi (aegub), kuvatakse aega punasega.
  • Kolme punktiga nupp pakkumisel (müügitoru vaates): Nüüd saad ka müügitoru vaates valitud pakkumisele klikkides luua selle konkreetse pakkumisega seotud sündmuse või ülesande. Lihtsalt liigu kursoriga üle pakkumise, siis tekib kolme punktikesega nupp pakkumise ülemisse paremasse nurka. Loodud sündmus või ülesanne seotakse automaatselt pakkumise kontaktinfoga (firma, kontaktisik, projekt).

Müügidokumendid: Detail- ja nimekirjavaadete uuendused. Lisasime müügidokumentidele mõned uued terminid, seda nii detailses kui ka muutmise vaates – nii on erinevad numbrid veelgi paremini eristatavad:

 • Nimetus “Hind” on nüüd “Ühiku hind” (ühe toote või teenuse hind).
 • Nimetus “Summa” müügidokumendi kokkuvõttes on nüüd “Vahesumma” (dokumendi summa ilma käibemaksu ja soodustuseta).

Veel lisasime kõikidesse müügidokumentide nimekirjavaadetesse filtri “Loomise kuupäev”. Ühtlasi on võimalik “Loomise kuupäev” lisada nimekirja sorditava tulbana.

Eelarved: Riigi filter. Eelarvele saab nüüd ka riigi lisada, seda näiteks juhuks, kui sinu ettevõte tegutseb mitmes riigis. Uue filtri leiad eelarve muutmise vaatest “Maksetingimuste” alt.

ÜLDINE

Failid: Õigused. Seni ei arvestanud failide moodul projekti või kontakti piirangutega. Parandasime selle vea ning nüüd, kui kasutaja salvestab faili piiratud ligipääsuga projekti või kontakti alla, siis kasutajad, kel puuduvad õigused nimetatud projekti või kontakti näha, ei näe ka lisatud faile failide nimekirjas.

SEADED JA LISAD

Lisaväljad: “Kuupäev” toetab dünaamilisi kuupäevavahemikke. Kui lood lisavälja tüübiga “Kuupäev” ja kasutad seda näiteks järjehoidja loomisel, siis nüüd on toetatud ka dünaamilised kuupäevavahemikud (näiteks “Eelmine kuu”, “Käesolev kuu” jne). Nii muudetakse aja möödudes järjehoidjal kasutatavad kuupäevad taustal automaatselt.

Tooted/teenused: Mitme keele tugi. Siiani oli Scoros võimalik lisada vaid üks tootekirjeldus ja toote lisakirjeldus. Nüüd toetab Scoro mitut erikeelset tootekirjeldust, kui sinu keskkonnal on mitu aktiivset keelt.

Seaded: “Ostud”. Ostude moodul on Scoros veel üsna värske ning seetõttu olid ostudega seotud seaded seni Müügiarvete seadete all. Nüüd on aga ostudokumentidel oma seaded – leiad need Scoros minnes Seaded > Müük ja finants > Ostud.

Import/Eksport: “Hinnanguline lõpukuupäev” tulp. Nüüd on pakkumisi importides või eksportides toetatud ka pakkumise lahter “Hinnanguline lõpukuupäev”. See lisa kuulub Premium ja Ultimate pakkettide juurde.

Import: Kokkusobitatud tulpade salvestamine (kasutajapõhine). Lisasime igale impordi lehele võimaluse “Jäta kokkusobitatud tulpade pealkirjad meelde”. Kui võimalus linnukesega märkida, salvestab süsteem juba kokkusobitatud tulpade pealkirjad – tänu sellele sobitab Scoro järgmist sarnast importi tehes lahtrid sinu eest.

Seaded: Õigused. Lisasime Õiguste alla veel mõned võimalused, et saaksid veelgi täpsemalt määrata, mida mingis rollis kasutajal teha on lubatud:

 1. Ostuarved:
  • Õigus lisada ostuarveid
 2. Ostutellimused:
  • Õigus lisada ostutellimusi
 3. Siseveeb:
  • Õigus kustutada teiste postitusi
 4. Aruanded:
  • Õigus näha projektiaruannet
  • Õigus näha müügitoru aruannet
  • Õigus näha ettemaksusaldosid

Nüüd on aeg uus Scoro versioon oma silmaga üle vaadata!

Anname endast parima, et Scoro muutuks iga versiooniga aina paremaks, seepärast on tagasiside meile väga väärtuslik. Saada oma mõtted meile aadressil help@scoro.com.

Teised populaarsed postitused