Seitse sammu, mis aitavad sul eesmärke saavutada

dark logo

Aasta algus pakub meile head võimalust tõmmata minevikus toimunule joon alla ning keskenduda tulevikule. Paljudel on sellel ajal kombeks tavapärasest rohkem unistada ning püstitada endale lubadusi, mis muudaks alanud aasta senise elu edukaimaks perioodiks.

Järgnevalt on välja toodud 7 sammu, mis aitavad unistusi reaalsuseks muuta.

1. Mõtle välja, mida sa saavutada soovid.

Alustuseks pead välja mõtlema, mida sa täpselt saavutada soovid. See eristab sind automaatselt väga paljudest, sest enamikel inimestel pole aimugi, mida nad tõeliselt elust tahavad.

Selgus on ilmselt kõige tähtsam omadus eesmärkide seadmise juures ning ilmselt üks olulisemaid eeldusi edu saavutamiseks. Otsusta täpselt, mida erinevates eluvaldkondades soovid. Ähmaste eesmärkide, nagu rohkem raha, parem tervis ning õnnelikkus, seadmise asemel ole täpne ning mõtle välja, kui palju raha sa mingil perioodil soovid teenida ning kombineeri näiteks finantsiline pool füüsilise heaoluga, mida ihaldad.

Enamik inimesi on kammitsetud alateadlikust hirmust läbikukkumise ees, mis on kõige suurem takistus nii edu saavutamisel kui ka selgete eesmärkide seadmisel.

Miks? Sest kui sa ei sea selgeid eesmärke, siis ei saa sa nende saavutamisel ebaõnnestuda. Sellega üritab alateadvus sind läbikukkumise eest kaitsta.

Edukad inimesed omavad julgust, et endale tunnistada, mida nad täpselt tahavad.

2) Pane eesmärgid kirja.

Erinevate uuringute põhjal võib öelda, et ainult 3% täiskasvanud inimestest on eesmärgid kirja pannud. Enamik inimesi kulutab rohkem aega toidukaupluse ostunimekirja  peale, selle asemel et enda elu planeerida. Edu aluseks on paber, pastakas ning paar minutit sinu ajast.

Suur osa edukatest inimestest mõtleb kirjalikult kahel põhjusel:

– Kui sa ei oska eesmärki selgelt ja konkreetselt kirja panna, siis ei ole sa seda piisavalt hästi läbi mõelnud. Võib-olla sa isegi tegelikult ei taha seda või kardad, et ei suuda seda saavutada. Siinkohal tasuks meelde jätta, et eesmärk, mis ei ole kirjalik, on kõigest tühipaljas fantaasia ning soovunelm. Kirjalik ning põhjalikult kirjeldatud eesmärk on aga midagi sellist, millega saad tööd teha.

Bring structure to your work

Scoro pushes and pulls your information to and from different apps, so you’re finally in charge of the whole workflow.

Try for free

– Teine põhjus seisneb sellest, et asjade kirja panemisel programmeerid selle enda alateadvusesse ning aktiveerid terve rea vaimseid oskusi, mis võimaldavad saavutada rohkem, kui oskad ette kujutada. Kui paned eesmärgi kirja, muutub soov seda täita intensiivsemaks ning usk selle täitumisse suureneb oluliselt.

Hakkad ise eeldama, et saavutad eesmärgi ning tõmbad ligi inimesi ja võimalusi, mis aitavad selle eesmärgi täitumisele kaasa.

3) Määra tähtaeg.

Määra tähtaeg. Kui tegemist on suurema eesmärgiga, siis jaga see väiksemateks vaheetappideks ja anna nendele eraldi tähtajad. Tähtaeg mõjub alateadvusele kui sunnivahend ning paneb aktiivsemalt eesmärgi suunas liikuma.

Vahel saavutame enda eesmärgid eeldatust varem, kuid sageli ka oluliselt hiljem – sellisel juhul tasub määrata jooksvalt uus tähtaeg.  Kõige olulisem on, et enne tegutsemist oleks sul mingi ajaliselt määratletud siht silme ees.

4) Koosta nimekiri.

Neljas samm on koostada nimekiri kõikidest asjadest, mida pead tegema, et enda eesmärki saavutada. Põhjalik nimekiri motiveerib, annab eneseusku ning suurendab eesmärkide täitmise soovi.

Paljusid inimesi pärsibki just see, et nad panevad eesmärgid kirja, kuid ei tee kindlaks, mida nad peavad soovitud sihtpunkti jõudmiseks tegema. Loomulikult peaks see nimekiri aja jooksul ning kogemuste kasvades pidevalt täienema.

5) Koosta plaan.

Viies samm on võtta tegevuste nimekiri ning muuta see organiseeritud plaaniks. Plaan kujutab endast nimekirja, mis on pandud prioriteetsuse järjekorda. Plaani abil on võimalik otsustada, mis on tähtis ja mis ei ole – ehk siis millega tegeled esmajärjekorras ja mille jätad hilisemaks. Sageli pead loobuma headest asjadest, et teha ruumi veelgi parematele.

6) Hakka tegutsema.

Kui plaan on paigas, siis tuleb hakata tegutsema! Paljudel inimestel on head ideed ja suured unistused, kuid nad ei jõua kuskile, sest nad lükkavad pidevalt tegutsemist edasi (eriti, kui tegemist on ebameeldivate ülesannetega).

Võta plaan ette ja tegutse. Ära otsi vabandusi, ära mõtle üle ning ära karda läbikukkumist. Tegutsemine tekitab sinus lisamotivatsiooni ning püsivus viib sind lõpuks ka sihile.

7) Tööta iga päev eesmärgi nimel.

Tee iga päev midagi, mis viib sind sinu eesmärgile lähemale. Ära lase mööduda päevagi, ilma et oleksid tegelenud mõne asjaga, mis aitab sul saavutada midagi, mida sa südamest tahad.

Pea meeles, et sa ei saa tabada märklauda, mida sa ei näe ning kui sa ei tea, kuhu sa lähed, siis viib sind iga tee kohale.

Proovi neid 7 sammu ise ning need muudavad sinu tulevikku rohkem, kui hetkel lootagi oskad.

Teised populaarsed postitused