Nimekirja koostamine suurendab produktiivsust 25%

dark logo

Oluline punkt hea ajajuhtimise juures on enne tööle asumist teha nimekiri nendest sammudest, töödest ja tegevustest, millega on eesmärkide saavutamiseks vaja tegeleda.

On avastatud, et nimekirja tegemine enne mistahes tööga alustamist, suurendab produktiivsust automaatselt umbes 25% võrra.

Kuidas teha nimekirja?

Tee endale nimekiri järgnevaks nädalaks pühapäeviti või laupäeviti ning igaks päevaks eelneval õhtul. Seejärel tööta alati nii, et püüad nimekirjast kinni pidada.

Miks kirjutada nimekiri valmis eelneval õhtul?

• Põhiline põhjus on see, et sellisel juhul hakkab sinu alateadvus magamise ajal nimekirja kallal tööle. Öösel lahendab alateadvus probleeme ja toob ideesid, mille tulemusena ärkad hommikul vastuste ja sisetunnetega, mis muudavad päeva produktiivsemaks.

• Teine põhjus on see, et kui sul nimekirja pole, sõidaksid justkui mööda tänavaid autoga, millel puudub rool. Sa lihtsalt triivid ringi, lastes ennast mõjutada igast august, igast katkestusest – kõik mis sinuga juhtub, suunab sind uues suunas. Nimekiri annab aga raja, millel terve päev sõita.

• Kolmas põhjus on see, et nimekirja põhjal on lihtsam enda tegevusi analüüsida. Saab otsustada,  mis on oluline ja mis mitte. Mis on tähtsusetu, mida saab delegeerida, millega viivitada ning mida saab üldse ära jätta.

• Kõige tähtsam põhjus nimekirja kasutamiseks on aga see, et meie tegemistes kehtib Pareto 20/80 printsiip – 80% meie tulemuste väärtusest tuleneb 20% tegevustest.

Seega kui sul on nimekiri 10 asjast, on 2 tegevust suure tõenäosusega väärt rohkem kui ülejäänud 8 kokku.

Pareto järgi on erinevus efektiivsete ja ebaefektiivsete inimeste vahel selles, et efektiivsed inimesed töötavad väheste oluliste, mitte paljude tühiste asjade kallal. Ebaefektiivsed inimesed tegelevad sageli asjadega, mis on lõbusad ja lihtsad, kuid kahjuks ebaolulised. Olulisi ja raskeid ülesandeid kipuvad nad enamasti edasi lükkama.

Võtmetegur on seega küsida endalt alati: „Mis on minu aja kõige väärtuslikum kasutusviis antud hetkel?“

Bring structure to your work

Scoro pushes and pulls your information to and from different apps, so you’re finally in charge of the whole workflow.

Try for free

Kui sa ei teeks muud, kui organiseeriksid oma elu nii, et töötad ainult kõige olulisemate ülesannetega, kasutades aega väärtuslikult, siis ainuüüksi sellest piisaks, et olla efektiivne inimene. Ainult sellest piisaks, et suurendada enda produktiivsust, esitust, kasumlikkust, hüvesid olulisel määral.

Teised populaarsed postitused